Jak zapewnić rodzinie ciepłe, klimatyczne wieczory spędzane wspólnie w wolne dni? Kominek i ekologiczne paliwo z pewnością dopełnią uroku czasu spędzanego z najbliższymi.

W ostatnim dniach jesteśmy zmuszeni spędzać dużo czasu w domu, w gronie rodziny. To okres, który można bardzo dobrze wykorzystać na budowanie relacji z bliskimi. Przyjaznym miejscem do spędzania wspólnie czasu jest salon z klimatycznym kominkiem. Osoby, które zdecydowały się na kominek w swoim domu lub mieszkaniu z pewnością przyznają, że nic nie wpływa tak jednocząco na rodzinę, jak miły wieczór przy kominku. Oczywiście jeśli mowa o kominku, to trzeba koniecznie podkreślić, że do kominka potrzebny jest odpowiedni opał. Jaki mamy na myśli?

Zalety brykietu

Brykiet to chętnie stosowany opał. Kto jeszcze nie poznał jego właściwości ten sporo traci. Chociaż drewno jest od wieków stosowanym opałem to brykiet ma właściwości, których drewno nie posiada, choć tak naprawdę również składa się w 100% z drzewa;)

Drewno odpowiednio sezonowano będzie miało 15% wilgotności. Natomiast brykiet ma zaledwie 6-7% wilgotności. Dzięki temu jest bardzo kaloryczne i nie dymi się. Brykiet powstaje ze sprasowania trocin na przykład z drzewa dębowego, nie stosuje się w tym procesie żadnych spoin. Dzięki temu brykiet nie jest smolny, nie osadza się nic w kominie ani na szybie kominka.

Dodatkowym atutem jest fakt, że brykiet załadowujemy do kominka naraz. Układamy szczelnie kostki brykietu i zamykamy drzwiczki. Brykiet tli się i wypala powoli, nawet do 24 godzin W tym czasie nie musimy dokładać opału, możemy zapomnieć o ogrzewaniu, a w domu i tak będzie ciepło.

Jakie brykiet?

Jakość brykietu ma duże znaczenie. Pamiętajmy, że brykiet brykietowi nie równy i tani brykiet musi mieć niższe parametry. Na co zwrócić uwagę przy wyborze brykietu?

Wielu uważa, że kształt brykietu ma znaczenie. Nie jest to prawdą, często jest wybierany brykiet w kształcie sztabek ponieważ jest praktyczny i wygodny w układaniu na palenisku. Rodzaj drzewa z którego powstał brykiet ma wpływ na jakość brykietu. Najbardziej kaloryczne drzewo to dąb. Wielu tez ceni sobie brykiet z drzewa sosnowego. Zwróćmy też uwagę na ciężar brykietu – im cięższy, czyli bardziej gęsty, tym wyższa kaloryczność.

Gdzie zakupić brykiet?

Szczególnie mieszkańcy mniejszych miejscowości mogą mieć problem z zakupem dobrej jakości brykietu. Warto swoje poszukiwania przenieść do internetu. Można tam znaleźć mniejszych sprzedawców z okolicy, którzy chętnie dowiozą zamówienie na wskazany adres. Taka usługę oferuje dla mieszkańców podwarszawskich miejscowości sklep dobrybrykiet.pl. Informacje można znaleźć na przykład na stronach:

Jeżeli planujecie więc te wiosenne wieczory spędzać w gronie najbliższych pamiętajcie dobrym opale do kominka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *