Psy są najlepszym przyjacielem człowieka i nie bez powodu. Są to słodkie, lojalne i kochające zwierzęta. Dlaczego więc nie dodać jednego do swojej rodziny? Jeśli jeszcze nie zdałeś sobie z tego sprawy, adopcja zwierzęcia ze schroniska może być po prostu najlepszym wyborem, jaki mógłbyś zrobić jako miłośnik zwierząt. Ale dlaczego powinieneś rozważyć przyjęcie jednego zamiast kupowania go? Istnieje niezliczona ilość powodów, dla których uważamy, że powinieneś – i zaufaj nam, nie wszystkie mają związek z twoją miłością do psów! Oto niektóre z nich, abyś mógł podjąć bardziej świadomą decyzję:

Psy ze schronisk są już wyszkolone

Psy ze schronisk są pod dobrą opieką. Nie wszystkie psy w schroniskach są w rozpaczliwej potrzebie nowego domu. Większość schronisk używa kombinacji kryteriów przyjęcia i opłat adopcyjnych, aby określić, ile psów jest przyjmowanych do adopcji. Podczas gdy wiele psów może być oddanych do adopcji ze względu na wzrost liczby zwierząt, które schronisko musi przyjąć z powodu niskich liczb adopcyjnych, nie dotyczy to psów z ulic. Te psy zazwyczaj znajdują się w schroniskach, ponieważ były zaniedbane, nadużywane lub oba. Koty i psy, które sprawiają, że do schroniska są zwykle tam, ponieważ ktoś nie chciał ich. Oznacza to, że mogą mieć pewne dolegliwości lub być stare i nie pożądane jako zwierzęta rodzinne. Podstawowa różnica między psami i kotami, które znajdziesz w schronisku jest fakt, że psy zazwyczaj zostały przeszkolone, podczas gdy kot jest często zdziczały. To może nie być widoczne na początku, ale z czasem i cierpliwością, prawie wszystkie psy mogą być uspołecznione.

Pomożesz w pracy schronisk

Psy, które zostały adoptowane ze schronisk są już wyszkolone. Oznacza to, że zostały zsocjalizowane i nie były zbyt stare na szkolenie, co jest częstym trendem w wielu schroniskach. Być może zastanawiasz się, co kwalifikuje psa do socjalizacji. Uważamy, że dobrze jest, gdy pies został „zsocjalizowany” z ludźmi i innymi psami. Oznacza to, że pies był narażony na kontakt z ludźmi, innymi psami i innymi środowiskami, dzięki czemu może nauczyć się odpowiednich zachowań. Proces socjalizacji rozpoczyna się już w momencie, gdy matka rodzi szczenięta, wystawiając je na kontakt z ludźmi i innymi rzeczami.

Kiedy adoptujesz psa ze schroniska, nie tylko ratujesz życie zwierzęcia, ale także pomagasz w pracy schornisk. Każde schronisko zazwyczaj otrzymuje stałą kwotę pieniędzy od rządu. Kwota ta jest zwykle bardzo niska i nie wystarcza, aby odpowiednio zadbać o wszystkie zwierzęta w ich schroniskach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *